Boek

Ik heb een afgehakte hand voor je meegenomen : teksten en kanttekeningen

Ik heb een afgehakte hand voor je meegenomen : teksten en kanttekeningen
×
Ik heb een afgehakte hand voor je meegenomen : teksten en kanttekeningen Ik heb een afgehakte hand voor je meegenomen : teksten en kanttekeningen
Boek

Ik heb een afgehakte hand voor je meegenomen : teksten en kanttekeningen

Nederlands
2024
Volwassenen
Verzameling gedichten van de Syrisch-Palestijns-Zweedse dichter over afkomst, oorlog, liefde en geweld.
Genre Gedichten
Onderwerp Palestina, Damascus
Titel Ik heb een afgehakte hand voor je meegenomen : teksten en kanttekeningen
Vertaler Djûke Poppinga
Taal Nederlands, Arabisch
Oorspr. taal Arabisch
Uitgever Amsterdam: Uitgeverij Jurgen Maas, 2024
45 p.
Aantekening Deze gedichten zijn kanttekeningen bij eerdere teksten uit 'Weg van Damascus' (2014) en 'ik hier jij daar' (2017)
ISBN 9789083381206

NBD Biblion

Bookarang (AI samenvatting)
Een spitsvondige dichtbundel over oorlog en verlies. De auteur schrijft over thema's als afkomst, geweld, strijdlust, liefde en schuldgevoel. De gedichten zijn niet schuw van de verschrikkelijke beelden en gevoelens die oorlog met zich meebrengt en zijn doordrenkt met de realiteit van geweld en verlies. De teksten van Almadhoun laten zien dat achter woorden als ‘slachtoffers', ‘doden' en ‘gewonden' echte levens schuilgaan. In prozaïsche, ritmische en indringende stijl geschreven. Ghayath Almadhoun (Damascus, 1979) is een Syrisch-Palestijns-Zweedse dichter. Hij is geboren in het Palestijnse vluchtelingenkamp Yarmouk in Damascus als zoon van een Palestijnse vader en een Syrische moeder. Hij schreef een klein aantal boeken. Zijn werk wordt in meerdere landen uitgegeven. De gedichten uit deze bundel zijn kanttekeningen bij eerdere teksten uit ‘Weg van Damascus’ (2014) en ‘ik hier jij daar’ (2017).